Jsem náročný, důležitá je pro mne kvalita, jedinečnost a důraz na detail, proto se i ve fotografiích snažím dosáhnout maximální možné kvality a nejlepšího možného výsledku pro danou fotografickou oblast. Technika, její znalost, schopnosti a hlavně know-how jak s danou technikou zacházet, jak snímek zpracovat. Znalostí softwarů a jejich využitím se snažím dosáhnout maximální obrazové kvality a nejlepších výsledků.

Pro digitální záznam používám nejmodernější techniku Canon s celou řadou objektivů, díky které je možné dostat fotografický výstup i pro velmi náročné projekty.

Pro technickou fotografii, zejména pro fotografii architektury včetně náročných interierů používám jako jeden z mála technický fotoaparát Sinar P 4×5. Je to jediná profesionální volba pro tuto specifickou oblast fotografie. Tato kamera je to nejkvalitnější a nejlepší, co kdy bylo a stále je na trhu. SINAR P!

Fotoaparát je sice filmový přístroj, ale pro daný typ fotografie stále nebylo vyvinuto nic lepšího. Díky pohybům standart a všemožným posuvům je možné bezproblémové srovnání svislic a perspektivy i v takových případech, v jakých digitálním fotoaparátům dochází technické možnosti. Výstupem z této kamery je snímek na film o rozměru 9x12cm/ 4×5”, který po vyvolání chemickou cestou v temné komoře, tak jako to dělali naši dědečkové v koupelnách, následně profesionálním naskenováním (digitalizací) převedu do digitálního formátu pro možnosti úpravy v PC. Díky této technologii je možné dostat snímek kvality, jakou není možné dostat z žádného současně vyráběného digitálního přístroje!

Skenování, digitalizace, převod filmu či staré fotografie do PC.

Tak by se dala nazvat tato činnost. Opět je klíčová kvalita, technika a hlavně know-how. Bez těchto věcí není možné profesionálně a důstojně zdigitalizovat vzpomínky, které si to jistě zaslouží. Tyto věci a jejich vzájemné spojení vede k dokonalému výsledku, jedno bez druhého nefunguje. Pro digitalizaci používám několik přístrojů. Filmové předlohy do rozměru 10x15cm digitalizuji na skeneru Imacon 949 / Hasselblad X5, který svoji jedinečnou konstrukcí umožňuje dokonalou ostrost a barevnou hloubku.

Pro větší ploché předlohy do formátu 20×30 cm a filmové předlohy o rozměrech větších než 10×15 cm používám skener Epson v850, který byl mnou technicky upraven tak, že výstup je výrazně kvalitnější, než výstup ze skeneru bez této úpravy. 

Pro velkoformátovou (20×30 cm+) reprodukci používám digitální fotoaparát s příslušnými objektivy, se kterými je možné dosáhnou maximální kvality výsledné digitalizace.

Kontaktujte mě